Pořádající Luhačovice podesáté ovládly Lázeňský pohár, finále rozhodly penalty

27. 7. 2023

Hezčí dárek k významnému klubovému jubileu si dát nemohli. Fotbalisté Luhačovic, kteří oslavili 110. výročí od založení, si o víkendu v domácím prostředí podmanili Lázeňský pohár. Účastník krajského přeboru Zlínska ve finále dvoudenní akce zdolal soupeře z Železnice 6:5 na penalty, když zápas v normální hrací době skončil bez branek.

p1015154.jpg

Luhačovice před vlastím publikem urvaly jubilejní desáté vítězství v Lázeňském poháru, čímž se posunuli do čela těchto statistik.

Svěřenci trenéra Martina Bernátka nenašli v domácím prostředí přemožitele. V základní skupině postupně porazili Velichovky, Klimkovice i Janské Lázně, ve finále proti Železnici sice neskórovali, přesto po dramatickém penaltovém rozstřelu zvedli nad hlavu cennou trofej.

„Ve finále jsme byli aktivnější, soupeře jsme přehrávali, vytvořili si šance, ale gól se nám nepodařilo vstřelit, proto následovaly penalty. V nich se štěstí nakonec přiklonilo na stranu,“ uvedl předseda pořádajícího klubu FK Luhačovice Zdeněk Červenka.

Třetí místo obsadil tým Velichovek, který porazil po penaltách Lázně Bělohrad.

Klub ze Zlínska si akci spojenou s oslavami výročí 110 let od založení nejen díky triumfu náramně užil.

„Ohlasy byly už v průběhu turnaje velmi pozitivní, zejména na krásně připravený areál, kvalitní občerstvení. Celým areálem se linula skvělá přátelská atmosféra. Připravit turnaj bylo hodně náročné, naštěstí vše proběhlo bez problémů a odměnou organizátorům byly jen samé pochvaly. Akci můžeme považovat za velmi provedenou,“ zhodnotil Červenka.

Lázeňský pohár ve fotbale se o víkendu uskutečnil v Luhačovicích. „Jedná se o druhý nejstarší turnaj v ČR, kdy hraje jedenáct hráčů proti jedenácti. Toto byl už šestačtyřicátý ročník,“ upozorňuje Červenka.

První ročník turnaje se uskutečnil v roce 1978. Dne 8. srpna 1977 rozeslal tehdejší tajemník SK Janské Lázně do deseti lázeňských měst v Československu.

Ze sedmi z nich se mu vrátila kladná odpověď a turnaj nazvaný Lázeňský pohár tak mohl začít. Poprvé se uskutečnil ve dnech 5. a 6. srpna v Janských Lázních.

Do Luhačovic dorazilo osm mužstev z pěti krajů. „Ne náhodou se turnaj letos konal u nás, protože slavíme významné výročí 110 let od založení místního fotbalové klubu,“ říká hrdě Červenka.

Akce začala pátečním příjezdem zúčastněných týmů a večerní diskotékou. V sobotu následovaly boje ve dvou čtyřčlenných skupinách, večer se pak konala zábava s živou muzikou. V neděli turnaj vygradoval zápasy o umístění, dramatickým finále.

Lázeňský pohár 2023 v Luhačovicích
Výsledky turnaje: Janské Lázně -
Klimkovice 0:3, Lázně Bělohrad - Konstantinovy Lázně 1:0, Luhačovice - Velichovky 1:0, Železnice - Mšené Lázně 3:0, Velichovky - Janské Lázně 6:0 (4:0), Lázně Bělohrad - Železnice 0:2, Klimkovice - Luhačovice 0:3, Mšené Lázně - Konstantinovy Lázně 2:0, Klimkovice - Velichovky 1:1, 1:3 na penalty, Mšené Lázně - Lázně Bělohrad 1:1, 1:3 na penalty, Luhačovice - Janské Lázně 3:0, Konstantinovy Lázně - Železnice 0:3.
Utkání o 7. místo: Konstantinovy Lázně - Janské Lázně 0:0, 4:5 na penalty
Utkání o 5. místo: Mšené Lázně -
Klimkovice 1:3
Utkání o 3. místo: Lázně Bělohrad – Velichovsky 1:1, 3:4 na penalty